Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality a ohlasy

Některé projekty podpořené fondem přesahují nyní ČR i Německo (ČTK)

Praha 24. června (ČTK) - Česko-německý fond budoucnosti od svého vzniku v roce 1998 až doposud podpořil akce za 45 milionů eur (asi 1,2 miliardy korun), které rozdělil mezi 7500 partnerských organizací. Na dnešním setkání u příležitosti letošního výročí 15 let fungování fondu to uvedli ředitelé fondu Tomáš Jelínek a Joachim Bruss. Do projektů bylo zapojeno na 100.000 žáků, 150.000 odborníků a 100.000 zástupců obcí a různých spolků.

více

Petr Pithart nabádá: „Fond budoucnosti potřebujeme i do budoucna“

(Praha) V Poslanecké sněmovně se v pondělí sešli politici i zástupci občanské společnosti z Německa i Česka, aby spolu s dalšími zhruba dvěma sty hosty z obou zemí společně oslavili patnácté výročí Česko-německého fondu budoucnosti a Česko-německého diskusního fóra. Fond budoucnosti zastával počínaje rokem 1998 nejenom přední roli při odškodňování českých obětí nacismu, ale podpořil také více než 7 500 česko-německých partnerských projektů z nejrůznějších oblastí. Setkání se uskutečnilo pod záštitou předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, slavnostní řeč přednesl bývalý předseda vlády a Senátu Petr Pithart.

více

Schwarzenbergova agenda v Německu - zpráva České televize

Berlín – Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg jednal v Berlíně se svým německým protějškem Guidem Westerwellem o situaci v Sýrii a o nedávném uzavření dohody mezi Kosovem a Srbskem. Během pracovního oběda došlo i na téma prodeje Lobkovického paláce, ve kterém sídlí německé velvyslanectví, Spolkové republice. V Berlíně také oslavil 15 let existence Česko-německý fond budoucnosti, zabývající se širokou paletou témat od odškodnění obětí nacismu po tisíce česko-německých projektů, které překračují hranice obou zemí.

více

Schwarzenberg a Lammert: „Fond budoucnosti má obrovský podíl na nové kvalitě česko-německých vztahů“

(Berlín) V úterý se konalo slavnostní setkání k 15. výročí založení Česko-německého fondu budoucnosti v prostorách Parlamentní společnosti (Parlamentarische Gesellschaft) v Berlíně. Pod záštitou předsedy Spolkového sněmu Norberta Lammerta se sešlo na 150 hostů z politické sféry i občanské společnosti, aby si připomněli, čeho bylo v česko-německých vztazích společnými silami dosaženo, a zároveň shrnuli budoucí úkoly.

více

Ministr připomněl v Berlíně význam Fondu budoucnosti pro česko-německé usmíření (Tisková zpráva MZV)

Ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg navštívil 14.května 2013 Berlín, kde jednal se spolkovým ministrem zahraničních věcí Guido Westerwellem a dalšími partnery ze Spolkového sněmu, Úřadu kancléřky a politických stran o aktuálních evropských, zahraničněpolitických a bilaterálních tématech. Ministr promluvil na slavnostní akci Česko-německého fondu budoucnosti u příležitosti patnáctého výročí jeho založení. Za tuto dobu se za podpory fondu uskutečnilo na 7 500 projektů a česko-německé vztahy jsou bezproblémové. Česká republika považuje fond za významný příspěvek k budování širokých česko-německých vztahů na všech úrovních a má zájem na prodloužení jeho činnosti o dalších 10 let.

 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti