Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Výstava "KZ überlebt" (Přežili koncentrační tábor) v Terezíně

5.4.2016 byla zahájená výstava "KZ überlebt" (Přežili koncentrační tábor) v Terezíně. Portrétuje 121 přeživších ze sedmi zemí. Mnoho vězňů, kteří přežili koncentrační tábory, mlčelo o svém osudu po celý život, anebo o prodělaném utrpení promluvili teprve ve vysokém stáří.

více

Fond budoucnosti vypisuje česko-německou novinářskou cenu

Tisková zpráva, 29.března 2016 Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) ve spolupráci s Německým svazem novinářů (DJV) a Syndikátem novinářů ČR vypisuje první ročník Česko-německé novinářské ceny. Cenou budou vyznamenány nejlepší příspěvky uplynulého roku, informující diferencovaně a bez stereotypů o sousední zemi.

více

Česko-německý fond budoucnosti podpoří 192 nových partnerských projektů

Tisková zpráva, 23. března 2016 (Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) podpoří 192 nových přeshraničních projektů z oblastí, jako jsou školní výměny, rozhovory s pamětníky, drogová prevence či restaurování stavebních památek.
více

Za profesorem Otto Pickem

Dne 20. 3. odešla s prof. Otto Pickem (91) významná osobnost české zahraniční politiky. Jeho život i kariéru zásadně poznamenaly pohnuté dějiny 20. století. Otto Pick byl příslušníkem Československé armády za 2. sv.
více

Cena pro učitele němčiny 2015/16

Jste učitelka nebo učitel němčiny na škole v České republice? Je Vaše výuka výjimečně dobrá a Vaši žáci nadšení? Baví Vás vymýšlet a realizovat nové a inovativní výukové projekty? Je pro Vás důležité nabízet žákům zajímavé vyučování zaměřené primárně na motivaci žáků a tím se podílet na propagaci německého jazyka? Pokud ano, tak se přihlaste do soutěže o Cenu pro učitele němčiny 2015/2016!

více
 
Česko-německý fond budoucnosti