Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Známe finalisty Česko-německé novinářské ceny 2016

Tisková zpráva Finalisté soutěže o Česko-německou novinářskou cenu 2016 byli vybráni. Z celkem 94 přihlášených příspěvků nominovala česko-německá porota, skládající se z renomovaných novinářů obou zemí, tři nejlepší příspěvky v němčině a tři v češtině v každé z kategorií text, audio a multimédia.
více

Vernisáž výstavy "Totálně nasazeni. Nucená práce českého obyvatelstva pro třetí říši“ v Düsseldorfu

V sídle nadace Gerhart-Hauptmann-Haus v Düsseldorfu probíhá do 18. 11. 2016 výstava „Totálně nasazeni. Nucená práce českého obyvatelstva pro Třetí říši“.
více

Zástupci Česka a Německa: “Ke zvládnutí migrační krize je třeba evropský přístup!”

Tisková zpráva, 26. září 2016

Letošní výroční konference Česko-německého diskusního fóra „Strach z cizího“ v Mariánských lázních a Klášteře Teplá se na pozadí aktuálního dění věnovala problematice migrace a integrace v Německu, České republice a Evropě obecně.

více

Stipendisté si ve Fondu vyměňovali zkušenosti

Česko-německý fond budoucnosti hostil v pátek 16. září 2016 setkání stipendistů, jejichž studijní pobyty v sousední zemi podporuje. Stipendisté představili výsledky své práce, respektive své budoucí projekty a diskutovali o praktických otázkách jako o podmínkách imatrikulace či hledání ubytování.
více

Seznam aktualně schválených projektů

ČÍSLO / NR. ID NÁZEV / TITEL ČÁSTKA / SUMME 5_16_4568 4568 Knižní publikace "Cizí i blízcí. Židé, literatura, kultura v českých zemích ve dvacátém století" / Buchpublikation "Cizí i blízcí.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti