Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Zástupci Česka a Německa: “Ke zvládnutí migrační krize je třeba evropský přístup!”

Tisková zpráva, 26. září 2016

Letošní výroční konference Česko-německého diskusního fóra „Strach z cizího“ v Mariánských lázních a Klášteře Teplá se na pozadí aktuálního dění věnovala problematice migrace a integrace v Německu, České republice a Evropě obecně.

více

Stipendisté si ve Fondu vyměňovali zkušenosti

Česko-německý fond budoucnosti hostil v pátek 16. září 2016 setkání stipendistů, jejichž studijní pobyty v sousední zemi podporuje. Stipendisté představili výsledky své práce, respektive své budoucí projekty a diskutovali o praktických otázkách jako o podmínkách imatrikulace či hledání ubytování.
více

Seznam aktualně schválených projektů

ČÍSLO / NR. ID NÁZEV / TITEL ČÁSTKA / SUMME 5_16_4568 4568 Knižní publikace "Cizí i blízcí. Židé, literatura, kultura v českých zemích ve dvacátém století" / Buchpublikation "Cizí i blízcí.

více

Česko-německý fond budoucnosti schválil podporu 102 projektových iniciativ

Tisková zpráva, 14. září 2016 (Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) schválil tuto středu v Berlíně finanční prostředky ve výši více než 10 milionů korun na podporu dalších 102 česko-německých projektů.

více

Česko-německý fond budoucnosti podporuje občanský dialog o migraci

Tisková zpráva z 24. 08. 2016 (Praha)

Česko-německý fond budoucnosti poskytuje v letošním roce zvláštní podporu přeshraničním projektům, jimiž občané obou zemí společně vystupují proti xenofobním náladám a zasazují se za otevřenou společnost.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti