Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

„Sezóna česko-německé kulturní rozmanitosti“/ Česko-německý fond budoucnosti podpoří 169 nových projektů, těžiště spočívá v inovativních kulturních záměrech

Tisková zpráva, 21. prosince 2016 (Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) dal tuto středu v Praze zelenou podpoře dalším 169 česko-německým projektům. Správní rada ČNFB schválila jejich financování ve výši zhruba 34,4 milionů korun.
více

Více finančních prostředků na mediální kompetenci

Fond budoucnosti v roce 2017 poskytne vyšší podporu česko-německým projektům zaměřeným na téma kritického přístupu k médiím Tisková zpráva, 16. 12. 2016 (Praha) Česko-německý fond budoucnosti vyzývá prostřednictvím svého „Tématu roku 2017“ (podpora.mediální.
více

Veřejná debata: Média modelují mínění. Využívání mediální nabídky v digitálním věku

Česko-německý fond budoucnosti vyhlašuje své Téma roku 2017 a srdečně zve na panelovou diskusi 14. 12. 2016, 17.30, Goethe-Institut v Praze. Diskutovat budou: Miloš Čermák, šéfredaktor iHNed.cz a zakladatel NextBig Marieke Reimann, zástupkyně vedoucího redakce ze.tt (ZEIT Verlag) Petr Střítežský, Zvolsi.
více

Známe finalisty Česko-německé novinářské ceny 2016

Tisková zpráva Finalisté soutěže o Česko-německou novinářskou cenu 2016 byli vybráni. Z celkem 94 přihlášených příspěvků nominovala česko-německá porota, skládající se z renomovaných novinářů obou zemí, tři nejlepší příspěvky v němčině a tři v češtině v každé z kategorií text, audio a multimédia.
více

Vernisáž výstavy "Totálně nasazeni. Nucená práce českého obyvatelstva pro třetí říši“ v Düsseldorfu

V sídle nadace Gerhart-Hauptmann-Haus v Düsseldorfu probíhá do 18. 11. 2016 výstava „Totálně nasazeni. Nucená práce českého obyvatelstva pro Třetí říši“.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti