Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Mládež a školy

Pojďte s námi do pohádky

Žadatel:
Verwaltungsgemeinschaft Schönsee
Hauptstraße 25
92539 Schönsee
www.schoenseer-land.de
Partner projektu:
Město Poběžovice
Nám. Míru 45
34522 Poběžovice
www.pobezovice.cz
 
Cíl projektu Cílem projektu byla podpora setkávání žáků z Poběžovic a ze Schönsee a dvojjazyčností podpořit zájem o jazyk sousední země.
 

Město Schönsee pojí s městem Poběžovice oficiální partnerství od roku 1998. Jedním z pilířů tohoto partnerství je intenzivní spolupráce mezi základními školami, která se datuje již od roku 1992. Toto partnerství trvá dodnes a je založeno na pravidelných setkáních žáků a učitelů. Jedná se o setkání, která nejsou zaměřena jen na jazyk, ale vedou děti i učitele ke společné tvořivé práci, k poznání zvyků a tradic druhé země, ke sportovnímu vyžití, k rukodělné činnosti.

Jazyková animace, kterou realizovaly jazykové animátorky z Poběžovic ve škole v Schönsee, přivedla zástupce obcí k myšlence zdramatizovat dvojjazyčně pohádku „Sněhurka a sedm trpaslíků“, která byla uvedena 9. 5. 2015 na česko-bavorské hranici na vrchu Eulenberg v obci Friedrichshäng. Ve hře vystoupili žáci 3. - 5. tříd obou škol, do příprav byli intenzivně zapojeni jejich pedagogové i rodiče. Samotnému uvedení hry předcházely společné zkoušky,

příprava kulis i kostýmů a výměna receptů specialit regionální kuchyně. Po uvedení hry, které bylo spojeno se vztyčením společného Stromu přání pro Plzeň, Evropské hlavní město kultury 2015, byly hostům nabídnuty regionální speciality - bavorské Krapfen a chodské koláče.

Za texty a fotky zodpovídají nositelé projektů.

Pojďte s námi do pohádky
 
Pojďte s námi do pohádky
 
Pojďte s námi do pohádky
 
Pojďte s námi do pohádky
 
Pojďte s námi do pohádky
 

Soubory ke stažení

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti