Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Mládež a školy

Samá voda

Žadatel:
Schkola GmbH
Untere Dorfstr. 6
02764 Zittau – OT Hartau
+493583685031
info@schkola.de www.schkola.de
Partner projektu:
MŠ, ZŠ Chotyně
Chotyně 79
+420482723191
skolachotyne@seznam.cz
http://www.skolachotyne.cz
 
Cíl projektu Prohloubení a rozšíření spolupráce v rámci česko-německého Svazku škol Schkola, sítě čtrnácti škol v česko-německo-polském trojzemí.
 

Projekt „Samá voda“ (2012-2013) zahrnoval různé aktivity ze zážitkové pedagogiky pro žáky, rodiče, pedagogy i pro širokou veřejnost. Účastníci společně prožili několikadenní zajímavé akce, které upevnily vznikající partnerství na emocionální úrovni a cílové skupiny ještě více sblížily. Všechny části projektu byly na téma voda: plavání, jízda na kánoích, bruslení a lyžování.

Plavecké tábory ve Stráži pro Ralskem

V rámci plaveckých kurzů se konaly dva různé typy setkávání. Na plaveckém táboře I se setkaly dvě německé třídy (3. třídy) s deseti staršími žáky z Čech (8. a 9. třída). Čeští žáci a žákyně pomáhali německým dětem při plaveckém kurzu a sami připravovali část programu. Tento typ setkávání byl velice úspěšný, úspěšnější než klasické setkání dětí stejné věkové skupiny na plaveckém táboře II.

Karneval na ledě

Této akce se zúčastnilo téměř 400 žáků. Zastoupeny byly německé školy organizace Schkola a české školy z Hrádku nad Nisou, Rumburku, Cvikova, Chotyně, Rynoltic a Jablonného v Podještědí.

Lyžařský kurz v Jizerských horách

V rámci lyžařského kurzu v Jizerských horách se setkaly čeští a němečtí žáci v „komplikovaném“ věku a díky různým aktivitám (jazykové animace, geocaching, lyžovaní) se vzájemně blíže poznávali.

Kromě popsaných aktivit se v rámci projektu konaly ještě akce „Lední hokej v aréně“ a „Pádlování na Jizeře“. Expedice Sázava byla bohužel zrušena z důvodu povodní v České republice. Z ušetřených prostředků jsme dodatečně částečně financovali další 2 plavecké tábory.

Za texty a fotky zodpovídají nositelé projektů.

Samá voda
 
Samá voda
 
Samá voda
 
Samá voda
 
Samá voda
 
Samá voda
 
Samá voda
 
 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti