Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

D – PL – CZ: Varhanní Maraton Horní Lužice 2012 se uskuteční v trojzemí

42 varhan na 33 místech ve třech různých zemích – to je Varhanní Maraton Horní Lužice 2012. Dirigent kostelního sboru drážďanské Frauenkirche, Matthias Grünert, rozezní během jednoho týdne celkem 42 varhan v Horní Lužici, v ČR a v Polsku a přinese tak vyjímečný kulturní zážitek až do nejmenšího venkovského kostelíku.
více

Obnova stavebních památek: žádosti o příspěvek od ČNFB je možné předkládat do 15. září!

Česko-německý fond budoucnosti prodlužuje lhůtu pro oblast podpory „Obnova památek“. Žádosti lze letos výjimečně podávat až do 15. září (namísto 15. srpna).
více

Výstava „Tradition Loos“ – Architekt Adolf Loos a tradice

Muzeum architektury Technické univerzity v Mnichově oceňuje touto výstavou dílo architekta Adolfa Loose (1870 – 1933). V Brně narozený Loos je považován za průkopníka moderní architektury. Výstava se věnuje odkazům na tradici v Loosově díle. Téma je představeno především na stavbách, které Adolf Loos navrhl v Československu.
více

Fond budoucnosti schválil téměř 20 milionů korun na nové projekty

Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) rozhodla ve dnech 20. a 21. června, že opět poskytne téměř 20 milionů korun na česko-německé partnerské projekty. Toto grémium tím dalo na svém čtvrtletním zasedání na pražském ministerstvu zahraničí zelenou 174 žádostem o podporu projektů.

více

Nadace EVZ a ČNFB si společně připomínají památku lidických obětí

Nadace „Připomínka, odpovědnost a Budoucnost“ a „Česko-německý fond budoucnosti“ si společně připomínají památku lidických obětí. V ranních hodinách dne 10. června 1942 shromáždili německé policejní síly obyvatele české obce Lidice. Všichni místní muži byli zastřeleni, ženy byly odvlečeny do koncentračního tábora Ravensbrück. Většina dětí byla deportována do Polska a později zavražděna. Vesnice byla vypálena, domy byly srovnány se zemí. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti