Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Informace k naší podpoře projektů v době koronavirové pandemie

 
 

Pokyny k novým projektovým žádostem
 

Těší nás, že jste se i v této náročné době rozhodli, uskutečnit česko-německý projekt a chceme vám v tomto maximálně vyjít vstříc. Rádi podpoříme i nové formáty česko-německé spolupráce, které tvůrčím způsobem reagují na pandemickou situaci. Podívejte se na naši mimořádnou výzvu RE-START II.

Chceme vás povzbudit k tomu, abyste byli v česko-německé oblasti i nadále aktivní a přicházeli k nám s nápady na nové projekty.

Pokyny k již schváleným projektům


Fond budoucnosti se snaží vzhledem ke ztíženým pandemickým podmínkám vyjít všem aktérům česko-německé spolupráce maximálně vstříc. Aby se Váš projekt mohl uskutečnit bezpečně, může Fond budoucnosti převzít vedlejší náklady na ochranné prostředky proti covidu jako jsou testy na covid, respirátory, roušky, hygienické prostředky a další.

Pokud se vám kvůli nastalé krizové situaci nedaří uskutečnit vaše projekty podle plánu, prověřte nejprve možnosti další realizace projektu - až již na základě odložení, virtuální či částečné realizace nebo změny formátu - a následně nás kontaktujte. Velmi uvítáme, pokud se budete snažit projekt zrealizovat a při této snaze vás flexibilně podpoříme.

V případě, že bude nutné projekt zrušit úplně, pokuste se snížit náklady bezplatným nebo finančně výhodným stornem. Pokud náklady přesto vzniknou (nebo již vznikly), mohou být s ohledem na výjimečnou situaci uznány jako oprávněné výdaje v rámci poskytnutého příspěvku a po předložení dokladů mohou být vyúčtovány. V tomto případě snahu u bezplatné storno prosím doložte. 

 

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti