Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Mládež a školy

Obrazy těla – mezi narcismem, sebepoznáním a odmítáním

Žadatel:
Freiherr-vom-Stein-Schule / Andreas Möller
Freiherr-vom-Stein-Str. 10,
D-37235 Hessisch Lichtenau
Deutschland
Partner projektu:
Gymnázium a SOŠPg,/ Jaroslava Masnicová
Jeronýmova 27,
CZ-46007 Liberec
Tschechische Republik
 
Cíl projektu Přiblížit se cizí zemi, jejím životním podmínkám, obyvatelům prostřednictvím umělecké práce na téma „Obrazy těla“.
Využít společnou kreativní práci jako most k porozumění, evokovat a ztvárňovat představy k „Tělům“.
 

Spolupráce žáků střední školy Freiherr-vom-Stein v  Hessisch Lichtenau se studenty Gymnázia v Jeronýmově ulici v Liberci má dlouholetou a úspěšnou tradici. Náš projekt byl zaměřen na tři základní oblasti: umělecká tvorba, kulturní program a individuální poznávání.

Tentokrát se jednalo o téma blízké všem mladým lidem – „Obrazy těla“. To nabízí neomezené možnosti individuální i týmové umělecké činnosti a spolupráce přesahující hranice. Spektrum námětů bylo široké, např. odlitky a otisky těla, ideály versus realita, surrealistické ztvárnění včetně  stinných stránek apod.

Vedle uměleckých aspektů byl pro nás rovněž důležitý aspekt poznávání a chápání jiné kultury a životního stylu. Tomu napomáhal pestrý kulturní program (výstava „Surrealistické objekty“ ve Frankfurtu, návštěva kubistického muzea v Praze, prohlídka měst Kassel, Praha, Liberec), dále pak víkendové pobyty v hostitelských rodinách.

Mladí lidé měli možnost blíže se poznávat při neformálních setkáních jako večírky na uvítanou a na rozloučenou, při koncertu či na diskotéce nebo při individuálním programu, který zajišťovaly hostitelské rodiny.

Za texty a fotky zodpovídají nositelé projektů.

Aktionen
Aktionen
Aktionen
Elemente
Elemente
Elemente
Friendship
Friendship
Friendship
Kunstfiguren
Kunstfiguren
Kunstfiguren
Lebende Statuen
Lebende Statuen
Lebende Statuen
NightDay
NightDay
NightDay
 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti